8 Eylül 2011 Perşembe

Crystal Mountain

Bugün gereğinden daha fazla kahve içtim gibi bir his var içimde. Bakalım kalbimde çarpıntı, gözümde seğirti ya da en azından midemde bulantı gibi yan etkiler görebilecek miyim?
Domuz bünyesine sahip bir öküzümsü bağışıklık sistemim var ve -her ne kadar yareppi bin şükür dinimiz amin! diye düşünsem de- bazen bu duruma içerlemiyor değilim. Nedeni? Saçma görünebilir ama şöyle açıklamaya çalışayım:
Çümnkü ben de o narin ve kırılgan ve kibarca tutulup pamuklara sarılası kızlardan olmak istiyorum bazen. Çok kahve içince kalbim çarpsın, fazla sıcaklarda tansiyonum düşsün, çok soğukta burnum kanasın, ilgi çekebileyim, etrafımdakileri kendime pervane edebileyim istiyorum. Ama ne gezer?!?!
Düşüp bir yerini kanatınca gülmeye başlayan, halsizlikli bir grip geçirirken bile votka-redbull'u ilaç edip dansetmeye devam eden, kolay yanmayan bir esmer deriye sahip olan, alkol komasına girmedikçe bayılamayan, tansiyonu düşünce kendi tuzlu ayranını kendi yapan bir insan oldum hep. Böyle anlatınca çok iyi bir şeymiş gibi oldu ama küçük prenses hissiyatı ne menem bir şeydir, merak ediyorum arada.
İşin kötüsü bu yaştan sonra da kolay kolay değişmiyor bazı şeyler. Bunca yıldır artık nasıl alışmışsa çevremdekiler über dayanıklı yıkılmaz adam hallerime, biraz naz yapmaya kalktığımda "Ay ne oldu sana? Hiç böyle değildin! Git kendi aspirinini kendin al eczaneden..." filan demeye başlıyor. Yani sizin anlayacağınız, kimse benim uyduruktan prenses tavırlarımı yutmuyor!
Bu kadar kahve içince canım yanında çuklata çekmeye başladı. Ben şimdi bir koşu Karfur'a gidip kakao yüklemesi yapayım kendime en iyisi. Bakarsınız alerji filan olurum da ofiste bir ilgilenen olur...

P.S: İlgi çekme çabası orta yaş bunalımı gibi bir şey mi ki acaba?

2 Kişi Laflar Hazırlamış:

Adsız dedi ki...

Geri döndün ya ben sana artık istemediğin kadar ilgi gösteririim :)

mentally blind dedi ki...

Sağol Lilja, bu ara biraz ihtiyacım var sanırım :P